Každý je jedinečný, ale nikdo jediný

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká čára!

Novinky

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou odporný!!! (3258)
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3452)
 

Ne (3430)
 

Z diskuze...

Kalendář

Statistika

Spousta tajemství!

18.kapitola

,,Mami, já ti to vysvětlím!“ vykřikl Ron hned po tom, co přišel do kuchyně, jež se nacházela v přízemí Doupěte, na adresu své matky.

,,Co mi chceš vysvětlovat?“ nechápala Molly a udiveně si prohlížela svého nejmladšího syna.

Ron se podíval na své přátele pohledem ,že by si toho nevšimla?‘ a pokusil se nějak vykroutit z nastálé situace, protože pochopil, že byli v jiné dimenzi a tím pádem tady nemusel uběhnout vůbec žádný čas!

,,N-no to j-jak… náhle odešla Tonksová!“ napadlo Rona a po této větě si úlevou oddychl!

,,Tak vysvětluj!“ vyzvala ho jeho matka a Ron spustil něco o tom, že Tonksová musela zařídit něco s Lupinem, a proto se asi ani jeden z nich nedostaví na oběd!

,,Dobře, ted‘ si dělejte co chcete, ale na oběd at‘ jste tady!“ odvětila Molly a vrátila se zpět k pročítání knihy o domácích škůdcích!

,,Co budeme dělat?“ zeptal se Ron svých dvou přátel, když šli ven.

,,Musíme si určit své cíle a priority a začít na nich pracovat!“ prohlásila Hermiona.

,,Souhlasím! Takže na začátek si shrneme vše co víme!“ pronesl Harry a pokračoval:,,Naším hlavním cílem je zničit Voldemorta! Ale to nemůžeme udělat bez jeho viteálů! A ty nemůžeme sami najít a tím pádem se dostáváme k dalšímu problému: nejsme všichni, neboť‘ nám chybí Isabela! Jenže my nevíme kde je a ani to, jak ji hledat a následně osvobodit! Co teda budeme dělat?“

,,Pěkně shrnuto!“ pochválil Harryho Ron a pokračoval:,,Musíme vymyslet nějaký plán, jak najít Isabelu, objevit a zničit viteály a dorazit Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit! Jo a ještě to nějak skloubit se školou, protože kdybych ji nedodělal, tak by mě maminka zabila!“

,,Jen vy dva! Já už do školy chodit nebudu!“ odvětil Harry!

,,Harry nezapomeň, že jsme složili slib, že tě neopustíme, a proto bud‘ s námi ty půjdeš do školy nebo my s tebou budeme hledat tvou sestru!“ prohlásil Ron.

,,Ale proč? Proč tohle všechno chcete podstoupit?“ nechápal Harry počínání jeho přátel.

,,Copak to nechápeš Harry?! Tohle všechno chceme udělat jen kvůli našemu přátelství! Ale rozhodnutí necháme plně na tobě, ale zamysli se nad svým jednáním! Totiž, kdybys ted‘ přestal se školou a my taky a vrhli bysme se do víru nebezpečenství a nástrah připravených lordem Voldemortem a vše bysme přežili nebo ho dokonce zvládli zabít a vyhladit pak z povrchu zemského všechny Smrtijedy, tak co bys chtěl dělat pak? Jasně byl bys hrdina a my taky a psaly by se o nás knihy a zpívaly písně, ale k čemu by nám to bylo? Samozřejmě by nás uctívali skoro jako bohy a leželi by nám u nohou, ale jak dlouho? Co kdyby se objevilo nějaké jiné zlo a my se s ním nezvládli vypořádat nebo to za nás udělal někdo jiný a na nás by se zapomnělo? Co by se stalo pak?“ vyhrkla najednou Hermiona a bylo vidět, že všechny ty otázky jsou nejenom dobře položené, ale také je nějaká možnost, že by se věci vyřknuté Hermionou mohly vyplnit!

,,Já nevím Hermiono! Co mám dělat? Vždyt‘ mou sestru ted‘ někde mučí Smrtijedi a bude to pokračovat dál! Co si myslíš, že by řekla na to, kdyby se dozvěděla, že místo snahy ji hledat, dřepím někde ve škole a v naprostém klidu hraju famfrpál?!“ odvětil Harry.

,,A nešlo by to udělat třeba tak, že bys ve svém volném čase odjel z Bradavic a hledal ji?“ navrhnul Ron, ale Harry zavrtěl hlavou:,,Ne to by nešlo! V sedmém ročníku je učení nejhorší a ještě ke všemu jsem kapitán famfrpálového mužstva!“

,,A co Obraceče času?“ navrhla Hermiona.

,,Vždyt‘, jsme je na konci pátého ročníku všechny zničili!“

,,No tak se budeš muset víc učit!“ ukončil jejich debatu Ron.

,,Ale ty taky!“ odvětil Harry a s potěšením sledoval Ronovu vyděšenou tvář.

,,Já už to nějak překousnu!“ prohlásil Ron.

,,Takže se teda vrátíme do školy?“ zeptala se Hermiona Harryho a Rona a oba pouze přikývli.

,,Sláva!“ zajásala Hermiona a ani jeden z chlapců nechápal proč je tak nadšená, ale raději se jí na nic neptali, protože ji až moc dobře znali.

Když se Harry podíval na hodinky, tak zjistil, že už je čas ooběda, a proto se všichni vypravili zpátky do Doupěte.

Když došli do kuchyně, tak se pořádně lekli, neboť tam byla hrozná spousta lidí! Byla tam Tonksová, Lupin, McGonagalová, Ogden, Charlie Weasley, Bill s Fleur Weasleyovi, Fred a Georg Weasleyovi, Ginny Weasleyová a také Molly a Artur Weasleyovi! Všichni se mezi sebou bavili a smáli se.

,,No konečně!“ prohlásila paní Weasleyová a začala podávat jídlo.

,,Harry, Rone a Hermiono, pojd’te prosím za mnou!“ vyzvala tři přátele hned po jídle Minerva McGonagalová a oni ji následovali do obývacího pokoje.

,,Co si přeješ Minervo?“ zeptal se jí Harry.

,,Mám pro vás dopisy z Bradavic!“ odvětila Minerva a podala každému z nich obálku.

Harry rozbalil svůj dopis a našel tam seznam učebnic, lístek na vlak a nová pravidla. Ronovi přišlo to samé a pak, když se oba přátelé zaměřili na svou kamarádku, tak zjistili, že jen nevěřícně zírá do svého dopisu a je dost mimo.

,,Co se jí stalo?“ zeptal se Ron McGonagalové, která se jen potutelně usmívala.

,,Hermiono jsi v pohodě?“ zeptal se Harry své kamarádky, která mu podala dopis, aby si to mohl sám přečíst.

,,Primuska?! Gratuluju ti!“ prohlásil Harry a Ron se k jeho gratulacím přidal.

,,Nevíte kdo je primus?“ zeptal se Harry Minervy.

,,Draco Malfoy…“ odpověděla Minerva a sledovala, jak Harry začíná zuřit.

,,M-malfoy?! Vždyt‘ je pronásledovanej!“ vyhrkl Harry.

,,Ne, už není! Minulý týden přišel na ministerstvo kouzel a všechno jim řekl! Zbavili ho všech obvinění a jako dar na usmířenou, za všechny poskytnuté informace, se stal primusem!“ vysvětlila mu to McGonagalová.

,,Dar na usmířenou?! Mě ministerstvo celý rok křivě obviňovalo za lhaní a nedočkal jsem se ani chabé omluvy a on dostal místo primuse za to, že chtěl zabít Brumbála?! To není fér! Ten hajzl se ze všeho vylže, musím ho přistihnout při něčem nekalém a poslat ho do Azkabanu!“

,,Harry, tohle je něco jiného…!“

,,Jak jiného?! Vždyt‘ ten hnusák chtěl zabít člověka a podílel se na tom, že do Bradavic pronikli Smrtijedi!“

,,Ano, ale podívej se na to z té lepší stránky! Ted‘ ho budeme mít na dohled a pokud jej budeme dostatečně nenápadně sledovat, tak jsme schopni zjistit, kde má náš úhlavní nepřítel sídlo!“ pochopila Hemiona.

,,Správně Hermiono!“ pochválila Harryho kamarádku Minerva.

,,Takže je vlastně dobře, že jste ho udělala primusem?“ nedal se Harry.

,,To jsem nebyla já!“ zaprotestovala Minerva.

,,Ale vždyt‘ to vy jste ředitelkou Bradavic a tím pádem máte na starosti tohle rozdělování!“

,,Mýlíš se Harry! Já nejsem ředitelkou Bradavic! Jsem pořád jen učitelka! Novým ředitelem je Rudolf Arnold Brousek!“

,,Kdo to je?“

,,Je to syn ministra kouzel a učí obranu proti černé magii!“

,,Co o něm víme?“

,,Úspěšný bystrozor, který studoval speciální bystrozorskou akademii v Americe!“

,,Má rodinu?“

,,Jen své rodiče!“

,,Žádní sourozenci nebo manželka?“

,,Ne!“

,,Harry, o co se snažíš těmahle otázkama?“ vyhrkla najednou Hermiona.

,,Zjistit o našem novém řediteli vše co jde!“ odvětil Harry.

,,Proč je vlastně ředitelem on?“ zeptal se Harry Minervy.

,,Shledali mě za moc psychicky nestabilní, než abych byla schopna vést Bradavice!“ prohlásila  smutně Minerva.

 

Žádné komentáře
 
Smrt je jen něco nového, kterého se skoro každý bojí! Povídky na této stránce NEPATŘÍ do série knih J.K.Rowlingové! Autorce a vlastníkovi těchto stránek a povídek na nich nepřinesly ani nepřináší žádný peněžitý výdělek. Autor ka si zakládá na právu na své AUTP postavy, ale ostatní patří J.K.Rowlingové!