Každý je jedinečný, ale nikdo jediný

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká čára!

Novinky

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou odporný!!! (3258)
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3452)
 

Ne (3430)
 

Z diskuze...

Kalendář

Statistika

Spousta tajemství!

21. kapitola

Tak tady je další kapča!!!!!!!!!! Přeji příjemné čtení!!!!!!!!!!

Harry vzal tu postavu do náruče a odnesl ji do kuchyně.

Když tam se svým nákladem vešel, tak všichni náhle oněměli a sledovali, jak Harry odkrývá té postavě tvář.

Byla to Cho Changová, Harryho bývalá láska, a byla v kómatu. Měla sežehnuté tváře a vlasy a po celém těle (jak později zjistily Tonksová, Hermiona a Ginny) měla popáleniny!

,,Co ta tady dělá?“ ozvala se nenávistně Ginny, která věděla, jaký cit k ní Harry choval!

,,Netuším! Tonksová spoj se prosím urychleně s Peterem a zavolej ho sem! Nevíme jistě jestli není nastrčená past Smrtijedů!“ odvětil Lupin a oslovená se odebrala do vyšších pater, aby nebyla rušena ostatními.

Po chvilce se Tonksová vrátila i s Ogdenem a ostatními Rytíři dobra, navíc s Moodym, ale Brousek nedorazil.

,,Zdravím! Co se děje, že byl vyvolán stav nejvyšší pohotovosti a přivolali jste nás tak brzy?“ pozdravil všechny Peter.

Lupin bez jediného slova kývl na ležící postavu a Peter okamžitě položil ruce na její spánky a cestoval její myslí.

,,Asi vás uspokojí to, že to není Smrtijed a má čisté úmysly!“ prohlásil Ogden po chvilce a odtáhl se od Cho, všichni přítomní si viditelně oddechli, ale on dodal:,,Jenže ji něco hodně poznamenalo, takže už nikdy nebude taková jako dřív! Byla zabita celá její rodina a také přátelé… ušetřen byl pouze její manžel, po kterém se bohužel slehla zem a ona po něm chce začít  pátrat!“

,,Jak věděla, kam má jít?“ otázal se Harry, který při pohledu na svou bývalou dívku pocítil pouze soucit a byl za to rád, už jen kvůli Ginny, o níž věděl, že bude žárlit!

,,Od nedávna je členkou Řádu!“ odvětil Ogden.

,,Ví proč byla napadena její rodina?“ zeptal se Lupin.

,,Ano… byla vyzvána Smrtijedy, aby se k nim přidala, neboť všichni věděli co k ní Harry cítil! Ona však odmítla a stejně tak její manžel… proto jsou všichni jejich příbuzní mrtví! A oni také málem umřeli, ale nakonec se zachránili tak, že se přemístili! Cho sem… Garry někam jinam, a proto Cho bude žádat abychom jí pomohli s jeho nalezením!“ odpověděl Peter.

,,Ginny, Hermiono, pojďte se mnou nahoru, pokusíme se ji z toho nějak dostat!“ prohlásila Tonksová a kouzlem přenesla Cho na vyčarovaná nosítka a všechny odešly nahoru, kde se staraly o zraněnou dívku.

,,Co budeme dělat my?“ zeptal se Ogden Lupina.

,,Harry a ty se teď půjdete podívat na to, jak to vypadá v domě Cho a její rodiny!“ vysvětlil jim, zdánlivě jednoduše, Lupin jejich úkol a oni se ihned zvedli a odešli ven z domu.

,,A co my?“ nedal se jen tak lehce odsunout na stranu Ron.

,,Moody se přemístí do Ameriky za tvými rodiči! Minerva už odešla na ministerstvo, kde na ni čeká Rudolf, a my tu na ně počkáme! Mezitím můžeš studovat nebo něčím jiným zabít čas!“ odvětil Lupin.

Ron, kterého už to tam nebavilo odešel do svého a Harryho pokoje a udělal něco co se mu z hloubi duše příčilo: začal si číst knihu.

Mezitím Harry s Ogdenem vyšli ven na ulici a Ogden telepaticky poslal Harrymu do mysli obrázek Choina a Garryho domu, následně se tam oba přemístili.

Byl to pěkný patrový domek na předměstí Londýna, před kterým byla pěkná a pěstěná zahrádka, zatímco za domem se nacházela velká zahrada v níž Cho a její manžel pěstovali kouzelnické rostliny! Domek měl cihlový nátěr a dveře i okna z bílého dřeva a vypadal jako nově postavený.

Tuto podobu mělo Choino bydliště předtím, než jej přepadli Smrtijedi! Nyní, z dříve honosného domu zbývala jen hromada suti a z nábytku, jež byl v jeho vnitřních prostorách nezbylo taktéž vůbec nic!

,,Takhle to vypadá, když někoho přepadnou Smrtijedi?“ zeptal se Harry Ogdena.

,,Někdy nezbyde vůbec nic!“ odvětil pouze Ogden a jal se prozkoumávat trosky domu.

,,Počkejte pane Ogdene!“ zarazil jej Harry.

Ogden se otočil na mladého Rytíře s tázavým pohledem, ale to už Harry neviděl, poněvadž zavřel oči, natáhnul před sebe pravou ruku a naslouchal!

Díky tomu, že vládl nad zvukem slyšel úplně vše v okruhu deseti kilometrů (hlavně tlukot svého a Ogdenova srdce a také nimrání žížal a jiných tvorů v zemi) a snažil se o to, aby uslyšel nějakého jiného člověka!

Naslouchal celých deset minut, a když si byl jistý tím co slyšel, tak otevřel oči a klidně řekl:,,Není tu nikdo kromě několika Smrtijedů v blízké hospodě, kteří tu původně měli čekat na nás, ale pak je to přestalo bavit dávají si voraz!“

,,Fajn! Nezajdeme si na něco?“ vybídl Harryho Ogden a ten s úsměvem přikývl.

Šli tedy do baru, ale předtím oba provedli jednoduché kouzlo na to, aby se převlékli do mudlovských šatů a mohli tam nenápadně vniknout.

Oba si sedli k baru a Ogden si objednal whisky, zatímco Harry se spokojil s pouhou vodou.

,,Kteří to jsou?“ zeptal se Ogden Harryho.

,,Ti co sedí hned u dveří… když jsem je hledal tak byli jenom dva, zatímco teď jich je…“

,,Pět!“ dořekl za Harryho Ogden a napojil se na jejich mozkové vlny, takže jim mohl číst myšlenky.

Celých deset minut jim naslouchal a pak promluvil:,,Původně sem přišli jen Averry a Nott, aby na nás počkali, ale pak si šli sednout sem a přišli za nimi tři zájemci o smrtijedství, neboť zde se uskutečňuje něco jako smrtijedské přijímací řízení! Jejich jména jsou Garry Smith, Zachariáš Smith a James Silence! Všichni už vyplnili přihlášku a nyní dostávají instrukce ohledně dopravy do sídla Pána zla! Způsobem dopravy je přenášedlo, které na ně bude čekat za tři týdny tady spolu s nějakým Smrtijedem, kterému se mají prokázat pomocí, zatím nedokončeného, Znamení zla a pak se setkají s Ty-víš-kým, který jim dá informace o smrtijedském cechu jako takovém a následně projdou zkouškou, stejně jako každý jiný nový Smrtijed! Pokud uspějí, bude Znamení zla dokončeno a budou přijati mezi Smrtijedské společenství! Když ne, tak budou mučeni, přinejlepším je ale rovnou zabijí, ale to těm novým samosebou neříkají, protože by je moc vylekali.“

,, Tak toho jste zjistil skutečně hodně! Nemáte nějké informace o poloze sídla Pána zla?“ otázal se Harry.

,,Ne! A tykej mi, Harry!“ prohlásil Ogden, tedy Peter!

,,Tak fajn… Petere!“ souhlasil Harry a podal si s ním ruku.

,,Skvěle Harry!“ usmál s Peter a dál se věnoval čtení myšlenek Smrtijedů.

,,A kruci!“ ulevil si po několika minutách monitorování jejich myslí a Harry se otočil a všimnul si, že se k nim Smrtijedi blíží… a nyní jich bylo čtyřicet (těch starších – ti noví odešli). Oba se okamžitě vymrštili na nohy a hledali nějaký únikový východ, ale Smrtijedi už zatarasili všechny východy a nyní už z hospody nebylo úniku.

Harry se podíval na Petera, který pouze kývl a oba tasili své zbraně, Harry řemdih a Peter bič.

Smrtijedi nelenili a okamžitě po nich začali metat kouzla , ale oba Rytíři je úspěšně odvraceli svými zbraněmi, jejíchž prostřednictvím, pak používali proti Smrtijedům svou schopnost.

Během dvou, tří minut zajali, svázali nebo omráčili všechny Smrtijedy, kteří tam byli, předali je bystrozorům, kteří tam právě dorazili a pak se přemístili zpět na Grimmauldovo náměstí.

,,Tak co?“ zeptal se jich Lupin hned po tom, co vešli do kuchyně.

,,Nic zajímavého až na to, že jsme s Harrym našli místo, kde se uskutečňuje přijímací řízení nových Smrtijedů, zjistili jsme jména tří nováčků, máme informace o tom odkud se za tři týdny přemístí výprava nových Smrtijedů do sídla Pána zla a taky jsme zatkli čtyřicet Smrtijedů! Zapomněl jsem na něco?“ vychrlil ze sebe jedním dechem Peter a s tou poslední větou se otočil na Harryho, který jen zavrtěl hlavou.

,,A to jste to všechno stihli za necelé dvě hodiny?“ nevěřila jim Ginny, která tam přišla a vše slyšela.

,,Kdo umí, umí!“ pokrčil Harry rameny a šel za Ronem do jejich pokoje. Za ním šla Ginny.

,,Jak je jí?“ zeptal se Harry Ginny.

,,Zatím se neprobudila, ale uzdraví se… proč to chceš vědět?“ odpověděla Ginny otázkou.

,,Mám informace o jejím manželovi!“

,,Jaké?“

,,Přidal se ke Smrtijedům! Ale naštěstí za sebou ještě nemá setkání s Voldemortem!“ odpověděl jí Harry zamyšleně.

 

Žádné komentáře
 
Smrt je jen něco nového, kterého se skoro každý bojí! Povídky na této stránce NEPATŘÍ do série knih J.K.Rowlingové! Autorce a vlastníkovi těchto stránek a povídek na nich nepřinesly ani nepřináší žádný peněžitý výdělek. Autor ka si zakládá na právu na své AUTP postavy, ale ostatní patří J.K.Rowlingové!