Každý je jedinečný, ale nikdo jediný

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká čára!

Novinky

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou odporný!!! (3258)
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3452)
 

Ne (3430)
 

Z diskuze...

Kalendář

Statistika

Spousta tajemství!

23.kapitola

O dva dny později, po tom úspěšném zatčení Smrtijedů, se Cho probudila.

Harry a spol. jí řekli o tom, jak se vše dozvěděli (část byla smyšlená, ale to jen pro bezpečnost Rytířů), ale pro jistotu se nezmínili o Garryho (Choin manžel) úmyslech se Smrtijedy.

Cho popsala Harrymu a jeho přátelům všechna místa, kde by se mohl Garry skrývat a oni se tam vydali.

Prošli už skoro celou Anglii, když jen pouhou náhodou náhodou narazili na dům Garryho vzdálených příbuzných, kde popadli několik skutečných Smrtijedů a ještě navíc Garryho, Jamese Silencia a Zachariáše Smithe. Smrtijedy poslali do vězení, ale tři nováčky si nechali.

Zachariáš už byl úplně zkažený a nedalo se od něj vůbec nic zjistit a Harry se divil, jak se jeho spolužák mohl tak rychle změnit! Harry jej sice neměl moc v lásce, ale stejně mu bylo líto, když ho musel poslat do Azkabanu.

To Garry byl nezkažený – tedy aspoň na první pohled! Pak vyšlo najevo, že právě on zapříčinil vyvraždění Choiny rodiny a vyvraždění jeho byla jen zástěrka! Nebylo to tak, jak říkala Cho! Ta totiž vůbec nic nevěděla! Garry se zajímal o smrtijedství už několik let a když to konečně zjistil, tak dostal první úkol: získat si srdce dívky, kterou Harry miloval – to se mu povedlo; pak se s ní měl oženit – další splněný úkol; a pak ji přesvědčit, aby se přidala ke Smrtijedům – to se nepodařilo!

Garry byl tedy taktéž poslán do Azkabanu, ale Cho o tom nevěděla, protože by jí to ublížilo.

Zbýval tedy James!

Vyslíchali jej několik hodin a on jim popsal celý svůj život – jak si ho v mládí nikdo nevšímal a on byl stále v zajetí svého démonského rodu, který si o něm myslel, že je vyvolený, jež má zničit dobro, ale když vyšlo najevo, že by neublížil mouše, tak ho zavrhli a on se uchýlil do vyhnanství dokud nepoznal Zachariáše Smithe, který mu řekl, že kdyby se přidal ke Smrtijedům, tak by byl určitě přijat zpět a on jej poslechl, takže skončil tady.

„Ten nevypadá moc zle!“ prohlásil Ron, když odešli z vyslíchací místnosti (sklepení pod kuchyní Harryho domu) a nechali tam Jamese s Hermionou, která jej hlídala a postupně mu popisovala celou akci zvanou: Podpořte SPOŽÚS!!!

„Nevím, nevím jestli říkal pravdu!“ pochybovala Minerva.

„Říkal! Možná ne celou, ale stejně mluvil pravdu!“ odvětil Ogden.

,,Myslíte si, že je dobré nechat jej tam samotného jen s Hermionou?“ přidal se s pochybami Lupin.

„Přinejhorším umře nudou!“ zasmál se Ron.

,,Hermiona?“

„Ne, James! Hermiona ho tam jistě oblbuje kecama o SPOŽÚSU!“

,,Aha, tak to chápu!“ rozesmál se Lupin, ale hned se uklidnil a zeptal se:,,Co tedy budeme dělat?“

„Mám nápad!“ vyhrkl najednou Harry a když mu všichni věnovali pozornost, tak začal mluvit:,,Co kdybych se za něj vydával?! Pak bych se mohl dostat do Voldemortova sídla a získat zpátky na naši stranu mou sestru dříve než bude pozdě! A taky bych se pak mohl dostat blíže k Voldemortovi a tím pádem mít přehled o jeho akcích a plánech a pak to říci ministerstvu!“

„To nepůjde, Harry! Voldemort je úžasný nitrozpytec a ty moc neovládáš nitrobranu a pak, jak můžeš vědět, že ti budou věřit? Co když tady Jamesovi poupravili vzpomínky a on si namlouvá, že je to pravda a my mu věříme?“ pochyboval Lupin.

„Ne, mohlo by to vyjít a zásah do jeho vzpomínek bych poznal! Ale musel bych Harrymu dávat hodiny nitrobrany, což by nám trochu zkomplikovalo naše původní plány, ale šlo by to!“ přidal se na Harryho stranu Ogden.

„A co škola?! Vždyť kdyby Harry byl v sídle Vy-víte-koho, tak by nemohl studovat! A také ještě není moc zkušený v sebeovládání! A jak si chce udržet Jamesovu podobu?“ odvětila Minerva.

,,Jednoduše, pomocí mnoholičného lektvaru!“ odsekl Harry.

„Ten musíš pít každou hodinu, a jak by ses na to chtěl vymluvit?“

„James je nemocný a musí každou hodinu pít lektvar, nemáte tady někde tyto přísady?“ zeptala se jich Hermiona, která najednou vyletěla ze dveří a podávala Remusovi papírek.

„Problém vyřešen!“ prohlásil nadšeně Harry.

„Cože?“ nechápala Hermiona.

„Ale nic! Remusi mohl bys prosím sehnat ty přísady? Harry domysli ten plán do konkrétních detailů a připrav se na to, že do tvé hlavy přeneseme Jamesovy vzpomínky! Rone a Hermiono, připravte prosím oba lektvary a použijte přitom své schopnosti, abyste to urychlili!“ prohlásila Tonksová a všichni se okamžitě dali do práce.

Ron s Hermionou šli za Jamesem, aby jim s tím pomohl, Remus se přemístil pro potřebné přísady a Harry s Peterem šli připravovat plán a trénovat nitrobranu!

Po jednom týdnu bylo vše připraveno a Harry spolu s mnoholičným lektvarem a pořádnou dávkou svého hereckého umu spolu s ostatními fingoval jeho útěk z Grimmauldova náměstí dvanáct.

Vše se jim povedlo a on pak zmizel na shromaždiště Smrtijedů, kteří čekali na přenášedlo, jež je mělo dopravit do Temného sídla, jak říkali Smrtijedi hradu lorda Voldemorta. Harry jim jako James popsal svůj útěk a taky plány a mezi Smrtijedy se stal celkem oblíbeným, ale nesnášel Malfoye, stejně jeko on jeho.

Pak po dvou týdnech konečně dorazil Smrtijed s přenášedlem, což byl dlouhý provaz, aby se mohli bezpečně přepravit všichni, kteří se tam chtěli dostat.

Přenášedlo je doneslo do hlavní síně velkého hradu, jež byl postaven v gotickém slohu.

Síň byla ve tvaru trojúhelníku, což Harry ještě nikdy nikde neviděl a na jeho protejší části stál velký trům, jež byl zhotoven z kostí a lebek.

Smrtijedi, kteří sem dorazili s Harrym se rozešli na svá místa po obvodu síně a uprostřed oné obrovské místnosti zůstali jen Harry s Malfoyem.

Po celé místnosti se rozhostilo ticho, jako kdyby se na něco čekalo. Harry nepohnul ani brvou a obrňoval si svou mysl pomocí nitrobrany.

Čekali tam několik minut a pak se otevřely dveře. Harry se otočil a spatřil jednu postavu v dlouhém černém plášti, jak se přidává ke Smrtijedům a druhá mířila až k Voldemortovi.

Když procházela kolem Harryho, tak ji na krátkou chvíli osvítilo světlo ze zelených pochodní, což byl jediný zdroj světla v tomto sále, a on v ní poznal svou sestru Isabel. Ta se pozdravila s Pánem zla, který následně poručil, aby se všichni přemístili k Zahradám a on sám zmizel i s Is.

Jak to tak vypadalo, tak ani Malfoy nevěděl co má dělat, ale nějací Smrijedi je chytli za paže a přemístili se s nimi až k hlubokému a temnému lesu.

Následně Voldemort promluvil o Smrtijedech a jejich údělu na světě a pak poslal Malfoye do Zahrad. Harry se otočil a snažil se zjistit, kde je jeho sestra, ale nikde ji neviděl.

Malfoy prošel Zahradami během osmi hodin a všichni ho tam vítali jako hrdinu, tedy všichni až na Harryho. Jak si Harry o chvilku později všiml, tak se k němu blížila jeho sestra, která předtím mluvila s Voldemortem a Narcisou Malfoyovou.

Pak proběhl rozhovor, již zmiňovaný v předešlé kapitole.

Harry potom do Zahrad odcházel celý zhnusený a když jej obestoupila tma, tak si říkal, jestli tohle má nějaký smysl, ale když si připomněl, co by se pak mohlo stát jeho sestře, tak nepochyboval a vrhnul se čelem k nástrahám připraveným lordem Voldemortem pro začínající Smrtijedy.

Žádné komentáře
 
Smrt je jen něco nového, kterého se skoro každý bojí! Povídky na této stránce NEPATŘÍ do série knih J.K.Rowlingové! Autorce a vlastníkovi těchto stránek a povídek na nich nepřinesly ani nepřináší žádný peněžitý výdělek. Autor ka si zakládá na právu na své AUTP postavy, ale ostatní patří J.K.Rowlingové!