Každý je jedinečný, ale nikdo jediný

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká čára!

Novinky

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou odporný!!! (3258)
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3452)
 

Ne (3430)
 

Z diskuze...

Kalendář

Statistika

Spousta tajemství!

27.kapitola

Hned další ráno se Harry probudil dříve, než jeho přátelé a ještě ležel, dokud se i oni neprobudili a pak se všichni převlékli a zamířili na snídani.

Ve Velké síni už byla spousta studentů a když dorazila na snídani profesorka McGonagalová, tak přišla k Hermioně a dala jí hromadu pergamenů s rozvrhy pro sedmý ročník její koleje.

Hermiona ho dala hned Harrymu i Ronovi a oni jej rozevřeli a zděsili se!

Hned v pondělí měli první tři hodiny Obranu proti černé magii, následně dvě hodiny volna a pak tři hodiny Přeměňování a večer dvě hodiny astronomie!

„Dobrý! Já věděl, že se sem nemám vracet!“ prohlásil Harry a dodal:,,Pojď jdem si pro věci, nebo nám to ta nová profesorka zavaří!“ a Ron i Hermiona se spolu s ním vydali do nebelvírské věže, kde si vzali věci.

Když vycházeli z Velké síně, tak Harry uviděl, jak u zmijozelského stolu předává Isabela rozvrhy Dracu Malfoyovi a o něčem se tam s ním baví! Pak, když odcházela, tak vypadala hodně smutně.

Harry si toho nevšímal a zamířil zpět za svými přáteli.

***

Když druhý den ráno Is vstala, tak se cítila hrozně, neboť jí strašily noční můry, ale nevnímala to, oblékla se do rudého hábitu a zamířila na snídani, ale ještě předtím dostala rozvrhy pro sedmý a šestý ročník pro svou kolej: Zmijozel.

Když došla do síně, tak se nasnídala a pak dala rozvrhy jednomu novému prefektovi z její koleje a potom zamířila za Dracem.

„Pane Malfoyi, mohl byste prosím rozdat tyto rozvrhy studentům sedmého ročníku z vaší koleje?“ zeptala se ho a snažila se mu nedívat do očí.

„Samozřejmě paní profesorko!“ odvětil Draco a když rozdal rozvrhy, tak se otočil zpět na svou profesorku:,,Jaktože jste se nepochlubila?“

„Tuto práci jsem dostala den před začátkem školního roku! Stihl jsi to předat?“

„Samosebou! Jo a příště prosím použijte méně účiné kouzlo, ještě teď mě z toho bolí hlava!“

„Dobře, pane Malfoyi! Uvidíme se na hodině!“ prohlásila Is a odešla. Hodně se přemáhala, aby se neotočila a neběžela ho políbit, protože ho měla hrozně moc ráda, ale nakonec to vydržela a odešla si pro věci do svého pokoje a pak šla na svou první hodinu.

Do učebny přišla několik desítek minut před zvoněním, ale to jí nevadilo, protože tam ještě chtěla něco zařídit.

***

Pět minut před začátkem hodiny už byli všichni studenti sedmého ročníku, jež pokračovali v obraně, nastoupeni před učebnou a čekali na příchod nové profesorky.

Harry a jeho přátelé potichu vyčkávali, ale Isabela nepřicházela.

Pak, když zazvonilo tak se najednou otevřely dveře a studenti vešli dovnitř.

Ihned, jak vešli, tak se do nich dala zima, i když nebyli ve sklepení a právě končilo léto! Bylo to proto, že se lekli tmy, která přetrvávala v této místnosti.

Vzápětí se za studenty zavřely dveře a oni byli v naprosté tmě, ale po chvilce se po celém obvodu místnosti rozsvítily tmavě modré pochodně a osvětlily jak řady lavic pro studenty, tak učitelskou katedru a tabuli.

Nikdo na nic nečekal a všichni se posadili!

Harry s přáteli zamířili k první řadě, ale tu obsadili zmijozelští, kteří s nimi měli hodinu, a proto si Harry sedl do druhé řady, maje z jedné strany Hermionu a z druhé Rona.

Po dalších několika minutách, co Is nepřicházela, se všichni začali mezi sebou bavit, ale pak se ozvalo prásknutí a za katedrou se objevila Isabela a všichni v mžiku stuhli.

„Když se budete někde schovávat, anebo na někoho čekat ve větší skupince, tak budete kecat, nebo co? Tak to ne moji milí studentíci! Já vás naučím trpělivosti a ta vaše netrpělivost půjde do háje, stejně jako vy, když mě nebudete poslouchat! Takže, první zkouškou jste neprošli a proto obě vaše koleje přichází o dvacet bodů, za každého studenta, i když mě pekelně mrzí poslat svou kolej do mínusu hned první den!“ prohlásila jedním dechem Is a mluvila přitom ledově klidně.

Hermiona se přihlásila a Is pokývla hlavou, jako, že může mluvit.

„Ale paní profesorko, vždyť to nejde! Myslím tu zkoušku! Jste tu teprve jeden den a už nám odebíráte body za to, že jsme jen mluvili ve vaší nepřítomnosti!“ prohlásila Hermiona a všichni se udivovali její odvaze.

„Slečno Grangerová, mohla byste mi prosím říci, v jakém jste ročníku?“ zeptala se Hermiony medově Is.

„V sedmém, ale co to má spol…“ nestihla doříci Hermiona, neboť ji přerušila Is:,,A co se děje na konci sedmého ročníku?“

„Skládají se OVCE!“ odvětila Hermiona.

„Špatně slečno Grangerová!“ prohlásila medově Is a pokračovala:,,Toto vám asi ještě nikdo neřekl, a tak to nyní musím udělat já! Na konci školního roku se pouze vyhlašují výsledky zkoušek OVCE, jelikož ty probíhají po celý školní rok a postupně jsou těžší a těžší! U toho se ještě učíte! Kvůli vaší nevědomosti vám odpouštím tu drzost na začátku a neodeberu vám žádné body, ale jestli se to bude opakovat, tak skončí vaše kolej opět v mínusu!“

Hermiona neuvěřitelně zrudla a stáhla se do sebe a Harry se na Isabelu vyčítavě podíval. Ta jen zavrtěla hlavou a zamířila ke svému stolu, ale vyrušil ji smích na adresu Hermiony.

Isabela se v mžiku otočila a bez jediného slova zamířila k Dracovi Malfoyovi.

„Přišlo vám na tom něco legračního, pane Malfoyi?“ zeptala se ho a musela se hodně přemáhat, aby její hlas stále zůstal ledový jako dýka.

„Ne, paní profesorko! Ale je to poprvé co se Grangerová zmýlila a to se musí oslavit!“ prohlásil Malfoy a všichni jeho spolužáci se rozesmáli.

„Ví te co, pane Malfoyi? Když jste dnes tak živý a určitě nabitý energií, tak svedete s někým souboj! A to před celou školou!“ prohlásila Is a usmála se na Draca, který smrtelně zbledl a jeho spolužáci ihned zmlkli.

„A s kým, paní profesorko?“ zeptal se Malfoy.

„No se mnou asi ne… hmm… rozmyslím se do zítřka! Nyní se všichni rozdělte do dvojic a ukážete mi co umíte za obranná a útočná kouzla! A mimochodem, kouzla černé magie jsou zakázaná!“ prohlásila Is a nechala studenty ať se rozdělí, tak jak chtějí a pak začnou.

Ale na Malfoye nikdo nezbyl.

„Co mám dělat, paní profesorko?“

„Tak vy tedy budete bojovat se mnou! Ukážete mi, jak se dovedete bránit a jak útočit a víte co pane Malfoyi? Pokud mne zvládnete aspoň jednou zasáhnout, tak zruším váš souboj s mnou vybraným studentem! Souhlasíte?“ zeptala se Draca Isabela.

„Ano!“ souhlasil Draco, i přesto, že věděl, že se mu to nepodaří.

„Tři, dva, jedna… začínáme!“ prohlásila Is a vyslala na Draca svoje první kouzlo, které úspěšně odrazil, stejně jako další na něj vyslaná, ale pak jej Is zasáhla omračovacím zaklínadlem a on padl na zem.

Is k němu okamžitě přiběhla a oživila ho.

Draco se mile usmál, když nad sebou uviděl Is, která řekla:,,Asi bychom si měli vyměnit role! Nyní vy budete útočit a já odvracet kouzla!“

„Dobře.“ řekl Draco a stoupl si a začal proti Is vysílat svá kouzla a nakonec po jednom kouzlu, kdy musela uskočit, aby se mu vyhla, tak vyslal další a odzbrojil ji.

Najednou všechny zvuky v místnosti utichly a když se Is nezvedala, tak k ní přiběhli Harry a Draco.

„Co jsi vyslal za kouzlo?“ zeptal se Harry Draca a vyzkoušel všechny oživovací kouzla, která znal, ale žádné nezabralo!

„No… najednou jsem se naštval a začal kouzlit neverbálně a když ani to nezabralo, tak jsem použil černou magii…“ přiznal se Draco, který toho z hloubi duše litoval.

Pak se najednou Isiina postava rozplynula a všichni kromě Harryho a Draca zatajili dech, zatímco ti dva si povzdechli:,,Měl jsem to tušit!“

„To je pravda! Takže pan Malfoy má školní trest za to, že použil černou magii a pan Potter za to, že nezná své prijority a schopnosti! Teď je přestávka a vy se můžete volně pohybovat po hradě! Až zazvoní, tak se otevřou dveře a vy vejdete dovnitř! Až tu budou všichni, kteří v té chvíli byli za dveřmi, tak se dveře zavřou a otevřou se až koncem další hodiny. Kdo to nestihne bude mít neomluvenou hodinu a školní trest!“ prohlásila Is a šla si sednout za stůl.

„Proč jsem dostal školní trest?“ zeptal se své sestry Harry, který tam zůstal.

„Měl jsi Naslouchat! Můj klon nevydává žádný zvuk, dokonce i mluvu zajišťuji já, a proto jsi to mohl lehce zjistit!“ odvětila Is.

„Proč jsi taková?“ nechápal její chování Harry.

„Aby se mě studenti báli! Jinak nebudou dávat pozor a moje výuka bude k ničemu, takže je všechny dostane Tom!“ odsekla Is a dodala:,,Teď běž ven, ať to není nápadné! Hlavně zde buď v čas!“

„Jasně! Jo ale je tu menší problém! Večer mám astronomii! Přijdu zítra!“ odvětil Harry a připojil se ke svým přátelům, kteří stáli před učebnou, ale pak odešli jinam, ale když se tři minuty před zvoněním chtěli vrátit tak zjistili, že všechny přístupové cesty jsou nějak zavaleny, na jedné třeba sahala voda až po hlavu Rona a nešla vysušit žádnými kouzly a jinde byl oheň, jež ani Hermiona nemohla ovládnout, i když vládla nad ohněm.

Prostě se tam nemohli dostat žádným možným kouzlem ani způsobem a žádný z jejich spolužáků tam nemohl! Všichni se sekli na jedné chodbě a nemohli dál, protože měli zablokovanou únikovou cestu a pak zazvonilo a jejich naděje zanikly.

„Nemáš nějaký nápad Grangerová? Nebo tě na tohle ty tvoje knížky nepřipravily?“ zeptal se Hermiony jedovatě Malfoy a Harry se jí zastal a pak se pohádali a vyvrcholilo to v souboj.

Poslední komentáře
28.06.2012 00:07:15: Potíže s nedostatkem financí půjčky bez registru Půjčky s rozumem ihned-pujcky-bez-poplatku.cz/ půj...
23.08.2007 18:06:42: zatim supr, tesim se az se to vyresi ale tusim proc se nemuzou dostat dalsmiley${1}
 
Smrt je jen něco nového, kterého se skoro každý bojí! Povídky na této stránce NEPATŘÍ do série knih J.K.Rowlingové! Autorce a vlastníkovi těchto stránek a povídek na nich nepřinesly ani nepřináší žádný peněžitý výdělek. Autor ka si zakládá na právu na své AUTP postavy, ale ostatní patří J.K.Rowlingové!