Každý je jedinečný, ale nikdo jediný

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká čára!

Novinky

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou odporný!!! (3258)
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3452)
 

Ne (3430)
 

Z diskuze...

Kalendář

Statistika

Spousta tajemství!

41.kapitola

„Co…? Kde?“ nechápal Draco a stále se rozhlížel kolem sebe.

„Ji nenajdeš!“ prohlásil vševědoucně Harry.

„A ty to zvládneš?“ opáčil Draco.

„Možná…“ začal Harry, ale nestihl to doříci, poněvadž k nim přišla profesorka McGonagalová a řekla: „Za dvě minuty je začátek chlapci, pospěšte si!“

„Ano paní profesorko!“ řekli oba dva zaráz a odběhli do Velké síně.

„Řekla jsi to Harrymu?“ zeptala se Minerva do vzduchu.

„Ne… nemám na to žaludek, Minervo! Omluv mne musím odejít!“ odvětil dívčí hlas a jediné co Minerva uslyšela byly tiché kroky mladé dívky… nedivila se jí… to co po ní chtěli nebylo správné… ale bylo to nezbytné! Uklidňovala se Minerva v duchu a pokračovala ve shánění zbloudilých studentů do Velké síně.

Jakmile byli všichni rozsazeni u malých stolečků, tak si ředitel stoupnul a začal mluvit: „Vítám vás tu všechny po vánočních prázdninách! Než se začneme bavit, tak mi ještě dovolte pár slov, které bych chtěl říci dokud tu všichni ještě jsme…“ chtěl pokračovat dál, ale někdo jej přerušil: „Nejsme tu všichni! Chybí profesorka de L’Soel!“

„Ano chybí… a my bohužel nevíme kde je…“ řekl Brousek, ale opět jej někdo přerušil: „A snažíte se jí najít?“

„Pátralo se po ní celé prázdniny, ale nebyla k nalezení… byla prohlášena za mrtvou!“ prohlásil ředitel.

„Musím se vám všem slovutně omluvit, ale skutečně nejsem mrtvá!“ prohlásila najednou Isabela, která se náhle zjevila mezi studenty.

„ Později si s vámi musím promluvit slečno de L’Soel!“ opáčil ředitel a chtěl pokračovat ve svém proslovu, ale byl přerušen Isabelou: „Ne ne ne Rudolfe… vy velice dobře víte jak se ve skutečnosti jmenuji a také jaká je má skutečná podoba, kterou musím tady před svými žáky skrývat a tím pádem jim stále lhát… ale mě už to nebaví… celá tato přetvářka je na jednoho člověka moc… proto jsem se tu ještě naposledy zastavila, abych si to s vámi vyříkala ještě než udělám to co musím!

Tedy od začátku… mé skutečné jméno je Isabel Lilien Potterová a jsem sestra zde přítomného Harryho Pottera, což několik z vás ještě nepochopilo! (nyní se Is podívala na Draca, ale svůj pohled z něj ihned stočila, neboť se na něj nemohla už ani podívat a potom mávla rukou… a objevila se před celými Bradavicemi ve své skutečné podobě) Takto ve skutečnosti vypadám, jestli to nějakým pomalejším mozečkům ještě nedošlo a ještě něco… ruším veškeré své závazky, což znamená, že dávám výpověď z Bradavic… a vystupuji ze všech spolků, do kterých jsem patřila!

A malý dodatek… jeden vzkaz pro jednoho z vašich spolužáků, kterého raději nebudu jmenovat, ale on ví, že myslím jeho! Takže… zrada z vlastních řad bolí… více bolí zrada přátel… ale… nejbolestivější se zrada od toho koho milujete… komu jste věřili a dali mu své srdce… vzpamatuj se a věz, že tohle dělám hlavně kvůli tobě!

Tak to je všechno… Sbohem!“ prohlásila Is a šla až k samotnému řediteli: „Kdybys mi řekl o tom, že máš medailonek ušetřil bys mi  spoustu hledání… no nic… děkuji ti za něj! Neboj se nedám mu ho… zničím jej!“ zašeptala a ukázala mu zlatý medailon, na němž bylo vyryto klikaté S.

Potom něco zašeptala v nejstarším jazyce na světě a před ní se objevil magický portál.

Ještě než do něj vešla se však ohlédla a viděla, jak k ní běží Harry s Dracem.

Jen se ještě více rozesmutnila a následně vešla do portálu, jež ji teleportoval do Francie.

***

Ještě několik minut potom byli všichni ve Velké síni ticho, ale když se vzpamatovali, tak tam propukla nevídaná vřava a všichni si ukazovali na Harryho, který ihned po tom, co jeho sestra zmizela, tak zbledl jako stěna a jen taktak si stihl sednout na židli u jejich stolu… jinak by býval omdlel.

Draco to bral sportovně… věděl totiž, že kdyby někdo zjistil, že právě k němu Is promlouvala, tak by mu udělali něco nelibého… zahazoval se totiž s profesorkou a ještě ke všemu se sestrou Harryho Pottera… ‚Tohle až se dozví, Pán zla! Ale ne… neřeknu mu to! Vlastně mu neřeknu už nikdy nic… nehodlám se s ním dál zahazovat! Vždyť to on mě připravil o mou jedinou lásku… za to bude pykat!‘ řekl si Draco v duchu a šel si nenápadně sednout na svoje místo.

„Co budeme dělat?“ zeptal se Harry svých přátel, když byli sami ve společenské místnosti… ředitel totiž zrušil ples… bylo moc záležitostí, které se musely probrat…

„Netuším…“ řekli zároveň všichni jeho přátelé.

„Jdu ji najít!“ prohlásil Harry a stoupnul si.

„Sám nikam nepůjdeš!“ zastavila jej Ginny  a přistoupila k němu a Ron se k nim připojil.

„Nikdo nikam nepůjde!“ zarazila je Minerva.

„Proč ne?! Musím ji najít!“ odsekl Harry.

„Nemůžeš ji najít!“ odvětila Minerva.

„Tím bych si, být tebou, nebyl tak jistý!“ odpověděl Harry a sundal si z krku pentagram a zmáčkl jeho strany… ale nic se nestalo!

Najednou začalo Harryho pálit něco v kapse… šáhl tam a vytáhl ten předmět a mále omdlel… byl to druhý pentagram!

„Co vám řekla?“ zeptal se Harry.

„Jen to, že mizí navždy z našeho života…“ připustila neochotně Minerva.

„Cože?! Co se ještě dělo?!“ naštval se Harry.

„No… její plášť změnil barvu… z rudé na šedou!“ řekla Minerva a sledovala, jak Harry potichu zuří.

„Co jste jí řekli? Co se vůbec dělo?!“

„No… měli jsme poradu…“ přiznala Minerva.

„Budu hádat: byla tam jen dospělá část Rytířů!“ prohlásila Ginny naštvaně.

„Ano… nepřipadalo nám moudré, zvát vás taky… kvůli vašemu vztahu s Isabelou!“

„Jakému vztahu?!“ nechápal Harry.

„Kvůli tomu, že je to tvoje sestra, Harry! A vaše učitelka!“

„To ty jsi taky, Minervo!“ namítl Harry.

„Ano, ale já jsem starší a mám větší respekt!“

„Dobře… co se tam tedy probíralo?“

„No… nemyslím si, že bych vám to měla říkat…“

„Minervo, přestaň! Po mé sestře jde Voldemort! Tedy on nejde po ní, ale po jejích schopnostech, ale ty bez ní nemůže dostat!“

„Ale on touží po Zemi!“

„No právě!“

„Ale tu už Is neovládá… dobrovolně se jí vzdala!“

„Jak to myslíš?!“

„Tak jek to říkám! Nyní Zemi plně ovládá Ginny!“

„Co?! Nejste normální! Neříkám, že Ginny neovládá plně své schopnosti, ale je zranitelná!“

„Nejsem! Zvládnu všechno co vy!“ oponovala Harrymu Ginny.

„Tak dost! Neměli bychom se hádat! Už jsem všechno vymyslela… všichni hezky dostudujete a uděláte si vysokou školu! Žádné odmlouvání, Harry! A až potom ji půjdete hledat… a mezitím budete bojovat za nás!“ prohlásila Tonksová, která tam právě přišla a nikdo se jí nesnažil odporovat, protože už byli neuvěřitelně unavení.

Žádné komentáře
 
Smrt je jen něco nového, kterého se skoro každý bojí! Povídky na této stránce NEPATŘÍ do série knih J.K.Rowlingové! Autorce a vlastníkovi těchto stránek a povídek na nich nepřinesly ani nepřináší žádný peněžitý výdělek. Autor ka si zakládá na právu na své AUTP postavy, ale ostatní patří J.K.Rowlingové!